Turystyka Wiadomości branżowe

Ile kosztuje bezpieczeństwo dziecka na feriach?

Przed wyjazdem dziecka na ferie rodzina planuje bagaż i pomaga go spakować. Oprócz odzieży i kosmetyków może się w nim znaleźć sprzęt, który pomoże zadbać o bezpieczeństwo i wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych.By

Przed wyjazdem dziecka na ferie rodzina planuje bagaż i pomaga go spakować. Oprócz odzieży i kosmetyków może się w nim znaleźć sprzęt, który pomoże zadbać o bezpieczeństwo i wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych.

By zapewnić bezpieczeństwo nie trzeba nadwyrężać domowego budżetu. Lepiej wybrać tańsze urządzenie, które sprawdzi się równie dobrze jak to droższe, a córka lub syn nie będą się obawiali kradzieży bądź zniszczenia. – Może to być telefon komórkowy z dodatkową baterią lub sprzęt GPS, który pomoże znaleźć drogę powrotną np. do schroniska – mówi Tomasz Żelazny ze sklepu internetowego OleOle.plDla przyjemności można dzieciom kupić aparat fotograficzny, który uwieczni ich przeżycia – dodaje.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na wyjazdach ważne jest, by móc się skontaktować z dzieckiem o dobrowolnej porze. Warto rozważyć kupno telefonu komórkowego. Koszt nowego telefonu to kwota od 345 złotych. – Jeśli będzie to tzw. telefon na pre-paid to wystarczy go doładować nawet niewielką kwotą, bo ceny zaczynają się już od 5 złotych. Ważne, że może to zrobić zarówno córka lub syn na wycieczce, jak i rodzice w domu ze swoich telefonów – mówi Tomasz Żelazny z OleOle.pl, dodając – Jeśli dołożymy zaledwie 114 złotych to zyskamy telefon wyposażony również w urządzenie GPS.

Ci, którzy wolą, by urządzenia te były rozdzielone do wyboru mają mniej lub bardziej zaawansowane sprzęty nawigacyjne, których koszt może się zaczynać od 329 złotych. – Sprzęt tego typu może się różnić ceną ze względu na dodatkowe funkcje, takie jak kompas elektroniczny, rejestracja podróży czy nawet tabele pływów – mówi Tomasz Żelazny, dodając – Warto jednak przy zakupie spytać czy urządzenie GPS można wykorzystać przy pieszych wędrówkach, gdyż niektóre systemy przystosowane są tylko do tras samochodowych.

Dla przyjemności

A to już wiesz?  SATORIA Group S.A. będzie zarządzać hotelami Super 8

Dzieci chętnie opowiadają rodzicom, co zobaczyli i gdzie byli na wycieczce. W tej sytuacji pomocny będzie aparat fotograficzny, który uwieczni wspomnienia. – Do użytku najlepsze będą aparaty kompaktowe, które są proste w obsłudze, a najtańsze modele kosztują już nawet 385 złotych – mówi Tomasz Żelazny.

Sam aparat jednak nie wystarczy, by móc robić zdjęcia. Potrzebna jest karta pamięci, której koszt wynosi od 19 do 160 złotych w zależności od pojemności (2 gb, 4gb, 8 gb, a nawet 16 gb) – W większości aparatów używana jest karta SDHC, jedynie w starszych modelach Sony używana jest Memory Stick Pro Duo – mówi Tomasz Żelazny, dodając  – Najlepiej jednak spytać sprzedawcę o odpowiednią kartę.

Dzieciom, które są fanami muzyki można zapakować odtwarzacz mp4, który kosztuje od 94 złotych do 1255 złotych. – Różnice w cenie zależą od  dodatkowych funkcji tego rodzaju sprzętu. Tańsze modele posiadają zazwyczaj odtwarzacz muzyki i radio – mówi Tomasz Żelazny, dodając – Te najbardziej rozwinięte mają wbudowaną kamerę do zdjęć i filmów, dużą pojemność pamięci, a nawet notatnik i możliwość komunikacji przez sieć  Wi-Fi, dzięki czemu można się połączyć z internetem.

Rodzice kupujący te sprzęty mogą rozważyć przedłużenie gwarancji, która może trwać nawet do 5 lat i obejmować też przypadkowe uszkodzenia z własnej winy. – Przy np. aparacie fotograficznym gwarancja zostanie uznana też przy zapiaszczeniu aparatu i upadku do wody – mówi Tomasz Żelazny.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy