Turystyka Wiadomości branżowe

Oferta iAlbatros ponownie najlepsza – drugi wygrany przetarg hotelowy w tym tygodniu

SMT Software S.A. w konsorcjum ze swoją spółką zależną iAlbatros S.A. wygrała swój pierwszy przetarg hotelowy na rynku polskim wart 2,74 mln PLN na 2-letnią obsługę rezerwacji hotelowych w Instytucie Adama

SMT Software S.A. w konsorcjum ze swoją spółką zależną iAlbatros S.A. wygrała swój pierwszy przetarg hotelowy na rynku polskim wart 2,74 mln PLN na 2-letnią obsługę rezerwacji hotelowych w Instytucie Adama Mickiewicza. 

Przetarg został ogłoszony przez Instytut Adama Mickiewicza z siedzibą w Warszawie – narodową instytucją kultury, której zadaniem jest promocja polskiej kultury na świecie i aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Oferta SMT Software i iAlbatros została wybrana zyskując najwyższą ocenę w kategorii cena, dotyczącej ogólnego kosztu zakupów hotelowych.

Projekt dotyczy agencyjnej obsługi rezerwacji hotelowych na bazie dedykowanego telefonicznego Centrum Obsługi Podróżujących iAlbatros. Kontrakt zostanie podpisany na 2 lata, a jego szacowana wartość wynosi 2 740 000 PLN. Planowane jest dokonanie ok. 5000 rezerwacji
i zakupów miejsc hotelowych, w tym rezerwacji pojedynczych oraz grupowych. Spółka iAlbatros będzie odpowiadała za zapewnienie pracownikom Instytutu Adama Mickiewicza zakwaterowania w hotelach w Polsce oraz na całym świecie, w szczególności w krajach należących do Unii Europejskiej, a także w Turcji, Rosji, Chinach, Japonii, Korei Południowej oraz w USA.

To już drugi przetarg hotelowy w tym tygodniu, w którym oferta iAlbatros okazała się najlepsza. Ostatnio spółka informowała o wygraniu przetargu we Francji na 3–letnią obsługę instytucji naukowej CNRS za 15 mln Euro, czyli ok 62 mln PLN. W marcu tego roku iAlbatros również w drodze przetargu publicznego podpisała umowę z francuską firmą INRA zajmującą się badaniami naukowymi w obszarze rolniczym o szacowanej wartości 2 mln Euro rocznie

Polska spółka iAlbatros powstała w listopadzie 2010 roku, a jej bliźniacza siostra we Francji w marcu 2011 roku. „Swoją działalność operacyjną iAlbatros rozpoczął tak naprawdę dopiero w roku 2012, wcześniej pracując nad stworzeniem innowacyjnego oprogramowania oraz zbudowaniem struktur 3-języcznego Centrum Obsługi Podróżujących.” – powiedział Szymon Pura, Członek Zarządu SMT Software S.A. oraz iAlbatros S.A. – „Wygrywanie milionowych przetargów przez tak młodą spółkę jest ogromnym sukcesem w branży Business Travel i świadczy o najwyższej jakości oferowanych przez nią rozwiązań.”

A to już wiesz?  Rozpoczął się finałowy etap turnieju ENERGA Basket Cup. 32 drużyny walczą o Mistrzostwo Polski

Przedmiotem działalności spółki iAlbatros S.A. jest świadczenie usług rezerwacji hotelowych dla klienta biznesowego oraz optymalizacja procesów zakupowych w obszarze business travel. iAlbatros to innowacyjny system rezerwacji hotelowych oferujący dostęp do bazy ponad 200 000 hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi w korporacji, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji pracowniczych.

SMT Software S.A.- wrocławski software house notowany na NewConnect – posiada 55,63% akcji i głosów w iAlbatros S.A. z siedzibą w Warszawie. Natomiast iAlbatros S.A. posiada 100% akcji i głosów w iAlbatros SAS z siedzibą w Paryżu. 

  

 

O SMT Software:

SMT Software S.A. to innowacyjny software house: producent oprogramowania biznesowego świadczący również usługi outsourcingu kadr programistycznych. Działa na rynku usług IT od 2002 roku w 6 oddziałach na terenie kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Białystok, Gliwice, Katowice) oraz w jednym oddziale zagranicznym w Holandii. Obecnie SMT Software S.A. zatrudnia ponad 300 specjalistów IT. Od 2008 roku SMT Software jest częścią notowanej na GPW Grupy ADV stanowiąc technologiczne zaplecze dla spółek należących do Grupy.

Kluczowe linie biznesowe SMT Software S.A. to: outsourcing IT, aplikacje na urządzenia mobilne, aplikacje dedykowane, portale internetowe, rozwiązania typu GIS. 

Grupy odbiorców usług SMT Software S.A.: sektor usług, banki i instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe, firmy leasingowe, transport, przemysł, telekomunikacja, rozrywka. 

Wśród klientów SMT Software znajdują się m.in.: Microsoft, BRE Leasing, Deloitte, Index Bank, Meridian Bank, Castorama, Lotos Ochrona, Johnson & Johnson, Toyota Motor Manufacturing Poland.

Przychody SMT Software S.A. ze sprzedaży wyniosły w 2011 roku 33,94 mln zł, w 2010 roku 18,16 mln zł, w 2009 roku stanowiły 10,2 mln zł, w 2008 osiągnęły poziom 6,16 mln zł, a w 2007 wyniosły 2,88 mln zł.

A to już wiesz?  PZU partnerem kursów lawinowych w Tatrach - TOPR radzi przed wyjściem w góry

Spółki zależne SMT Software S.A.: iAlbatros S.A., MobiCare S.A, TraficInfo Sp. z o. o., CodeArch S.A. 

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2010 roku.

 

www.smtsoftware.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy