Turystyka

Coraz częściej wyjeżdżamy na Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc, a w Polsce obserwujemy coraz silniejszy trend wyjazdów świątecznych. Poniżej komentarz Teresy Góreckiej, prezes Logostour – biura turystyki o prawie 30 letnim

Zbliża się Wielkanoc, a w Polsce obserwujemy coraz silniejszy trend wyjazdów świątecznych. Poniżej komentarz Teresy Góreckiej, prezes Logostour – biura turystyki o prawie 30 letnim doświadczeniu.

„Coraz więcej Polaków w okolicach Wielkanocy wybiera się na urlop. Uwalniamy się od tradycji siedzenia za stołem na zmianę z… podjadaniem przed telewizorem. Wiele osób woli odpocząć na łonie natury, zobaczyć coś nowego, poruszać się. Co ciekawe dotyczy to jednak głównie Wielkiej Nocy – święta Bożego Narodzenie Polacy prawie w 100 procentach spędzają w domu, z rodziną, w tradycyjny sposób. Ale na Wielkanoc zdarza nam się już wyjechać w egzotyczną podróż. I myślę, że ta tendencja będzie się wzmagać.”

„Pomimo rosnącej liczby „wielkanocnych turystów” generalnie jesteśmy jednak krajem tradycjonalistów i – czemu ciężko się dziwić – lubimy rodzinną, wielkanocną atmosferę i zwyczaje. Jeśli już w tym czasie wyjeżdżamy, to w miejsca wiążące się jakoś ze Świętami. Polacy często wybierają więc Meksyk, który słynie z wielkopostnych i wielkanocnych tradycji. Taki wyjazd to połączenie wyprawy, egzotyki i Świąt. Jeszcze bardziej związane z charakterem Wielkanocy są – również popularne – wyjazdy do Ziemi Świętej. Dla wielu osób to forma przeżywania pasji i zmartwychwstania, dla innych znakomita okazja by zobaczyć egzotyczne, biblijne miejsca.”

“Zabawną ciekawostką jest to, że planujący wyjazd na Wielkanoc turyści dość często pytają o wycieczki na Wyspę Wielkanocną. Może więc za jakiś czas wielu Polaków będzie spędzać Wielkanoc nie w domu a na Rapa Nui?”

Komentarz LogosTour: Coraz częściej wyjeżdżamy na Wielkanoc

A to już wiesz?  Siberia, Russia Part 5 ž Khabarovsk and a Little Russian

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy