Turystyka Wiadomości branżowe

Aktywność fizyczna w chłodne dni

W okresie letnim na chodnikach i ulicach obserwujemy wielu biegaczy i rowerzystów. Zapewne jesienne dni i zbliżająca się wielkimi krokami zima sprawią, że mniej chętnie będziemy uprawiać sport na świeżym powietrzu.Jeżeli zależy nam na utrzymaniu formy niezależnie od pory roku, warto skorzystać z szerokiej oferty siłowni i fitness clubów. Zarówno kobiety, jak i

Teaser

W okresie letnim na chodnikach i ulicach obserwujemy wielu biegaczy i rowerzystów. Zapewne jesienne dni i zbliżająca się wielkimi krokami zima sprawią, że mniej chętnie będziemy uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu formy niezależnie od pory roku, warto skorzystać z szerokiej oferty siłowni i fitness clubów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni znajdą tam coś dla siebie. Jeśli rozpoczynamy przygodę z ćwiczeniami albo wracamy do nich po dłuższej przerwie, warto skorzystać z pomocy instruktora. Podpowie nam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i nie zrobić sobie krzywdy podczas korzystania z urządzeń na siłowni. Warto też wiedzieć, w jakim wieku można rozpocząć treningi.

?Wykonywanie ćwiczeń na siłowni w młodym wieku nie jest zalecane, ponieważ można uszkodzić kręgosłup, a duże obciążenia mogą zahamować wzrost. Zalecany wiek to 18-19 lat. W młodszym wieku wskazane jest bieganie, pływanie oraz wykonywanie ćwiczeń na sali gimnastycznej pod okiem instruktora?- mówi Katarzyna Karaszewska, Trener Osobisty w Athletica Fitness Club Reduta.

?Bardzo ważne jest planowanie treningu. Nie można przeforsowywać organizmu, gdyż prowadzi to do bólu mięśni, sztywności stawów, apatyczności, a nasze wyniki w sporcie są słabsze?- wyjaśnia dalej Katarzyna Karaszewska. Jeżeli już doprowadzimy do takiej sytuacji, musimy odpocząć, zrobić przerwę od ćwiczeń, nawodnić organizm, dobrze się odżywić i wyspać.

 

Źródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  W termalnej wodzie kąpany, czyli gdzie Polacy uciekają przed Euro

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy