Turystyka Wiadomości branżowe

BFC ? Buduj Formę Człowieku!

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy dane rozwiązanie daje wymierne efekty, jest jego osobiste wypróbowanie. Twórcy kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego BoniFaCio SPA & Sport Resort, którego oferta będzie oparta na silnej integracji usług z

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy dane rozwiązanie daje wymierne efekty, jest jego osobiste wypróbowanie. Twórcy kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego BoniFaCio SPA & Sport Resort, którego oferta będzie oparta na silnej integracji usług z zakresu zdrowia, sportu i powrotu do natury, postanowili przetestować ją na własnej skórze. Podczas trzymiesięcznego projektu, pod nazwą ?Buduj Formę Człowieku?, będą spożywali posiłki z menu hotelowego oraz wykonywali ćwiczenia wchodzące w skład programów treningowych ośrodka.

Pomysłodawcą oraz inwestorem hoteluBoniFaCio SPA & Sport Resort jest, istniejąca od 1992 roku, spółka BFC, specjalizująca się w organizacji klubowych wyjazdów dla rodzin oraz podmiotów biznesowych. To właśnie jej pracownicy, na czele z zarządem firmy, biorą udział w eksperymencie ?Buduj Formę Człowieku?. Projekt jest realizowany wspólnie z Sinnet Club, ekskluzywnym kompleksem rekreacyjno-sportowym w Warszawie.

Oferta BoniFaCio SPA & Sport Resort będzie tworzona przez zespół ekspertów, specjalizujących się m.in. w dziedzinach zdrowej kuchni, sportu czy regeneracji organizmu. Za pomocą akcji ?Buduj Formę Człowieku?, chcemy sprawdzić, jakie efekty może przynieść korzystanie z rozwiązań, które zaproponujemy w naszym hotelu ? mówi Maciej Szpot, prezes BFC, inwestor hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort.

Na początku eksperymentu ?Buduj Formę Człowieku? zespół BFC został poddany badaniom, które pozwoliły na określenie formy startowej każdego uczestnika projektu. Umożliwią one także późniejszą weryfikację ich osiągnięć. Badania obejmowały pomiary komponentów ciała: wagę, udział procentowy tkanki tłuszczowej, masę mięśniową, zawartość wody w organizmie; a także test wydolności organizmu ? mówi Roman Piotrowski, prezes Sinnet Club.

Następnie, z początkiem września, zespół BFC rozpoczął regularne ćwiczenia. Treningi odbywają się od poniedziałki do piątku. Dwa razy w tygodniu uczestnicy projektu biorą udział w zajęciach w klubie Sinnet. Tam poddawani są typowemu treningowi funkcjonalnemu, który składa się z ćwiczeń wielostawowych, kształtujących sprawność fizyczną i wytrzymałość siłową. Ta forma treningu będzie odgrywała olbrzymią rolę w BoniFaCio SPA & Sport Resort. Pozostałe dni tygodnia poświęcone są na aktywność, na wolnym powietrzu.

A to już wiesz?  Kolej na Świeradów - Zdrój

Ćwiczenia to jednak nie wszystko. Uczestnicy projektu poddali się także specjalnej diecie. Jej głównym założeniem jest stosowanie produktów nieprzetworzonych technologicznie. Przyrządzane dania opierają się na szeroko rozumianej kulturze slow food, co znajdzie również odzwierciedlenie w menu hotelu BoniFaCio SPA & Sport Resort.

Używamy świeżych składników, wykorzystujemy warzywa pochodzące z gospodarstw ekologicznych, sery kupujemy od lokalnych producentów oferujących przetwory z niepasteryzowanego mleka, wędliny z niewielkich rodzinnych wytwórni, a wołowinę z polskich hodowli trzód opasanych trawą. Istotną cechą tej diety jest zastosowanie zdrowych, naturalnych tłuszczów, nie produkowanych
w procesach technologicznych
? mówi Małgorzata Niewiadomska, konsultant ds. diety BoniFaCio SPA & Sport Resort.

Finał projektu ?Buduj Formę Człowieku? zbiegnie się w czasie z otwarciem BoniFaCio SPA & Sport Resort. Materiał wideo na temat akcji znajduje się pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=iSGdQfgatiI.

Z kolei postępy czynione przez uczestników projektu można na bieżąco śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/BoniFaCioResort

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy