Turystyka Wiadomości branżowe

Akademia Rainbow Tours spełnia marzenia o podróżowaniu

Już 23 lutego w Warszawie i Poznaniu, a tydzień później w Gdańsku i Krakowie, planowane jest rozpoczęcie wiosennych edycji Akademii Pilotów Wycieczek organizowanej przez Rainbow Tours. Zainteresowanie edycją jesienną było o 42 procent wyższe niż rok wcześniej, dlatego organizator również wiosną liczy na wysoką frekwencję.  Kurs przygotowuje do egzaminu

Teaser

Już 23 lutego w Warszawie i Poznaniu, a tydzień później w Gdańsku i Krakowie, planowane jest rozpoczęcie wiosennych edycji Akademii Pilotów Wycieczek organizowanej przez Rainbow Tours. Zainteresowanie edycją jesienną było o 42 procent wyższe niż rok wcześniej, dlatego organizator również wiosną liczy na wysoką frekwencję.  

Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego i uzyskania uprawnień pilota wycieczek, które otwierają drzwi do pracy w tym zawodzie. Program obejmuje 107 godzin stacjonarnych zajęć prowadzonych przez doświadczonych pilotów wycieczek ? ludzi z pasją podróżowania i nauczania. Dodatkowo, zajęcia prowadzą także nauczyciele akademiccy. Oprócz zajęć stacjonarnych kurs obejmuje 43 godziny e-learningu, który można zrealizować w dogodnym dla siebie okresie trwania szkolenia, a także 4 dni wycieczek szkoleniowych ? krajową, zagraniczną i wizytę w porcie lotniczym. Rainbow Tours S.A. promuje absolwentów swoich szkoleń, ponieważ najlepszym absolwentom, którzy spełniają wymagania postawione w procesie rekrutacji, proponowane są staże i praca przy obsłudze ponad 150 programów imprez objazdowych znajdujących się w ofercie touroperatora.

To najwyższa pora, aby pomyśleć o tegorocznych wakacjach i jeszcze przed ich rozpoczęciem zdobyć kwalifikacje, które umożliwią lub zwiększą szansę na pracę w różnych zakątkach świata jako przedstawiciel touroperatora. Do końca marca odbywać się będą również szkolenia w Akademii Rezydentów i Akademii Animatorów. Na niektóre terminy nie ma już miejsc, zatem warto szybko podjąć decyzję i zapisać się na dostępne edycje ?mówi Radosław Szafranowicz-Małozięć, koordynator Akademii Rainbow Tours.

Akademia Rezydentów, to specjalistyczny kurs dla kandydatów na rezydentów biur podróży. W trakcie 4 intensywnych dni szkolenia kursanci poznają tajniki serwisu lotniskowego przylotowego, serwisu hotelowego i serwisu lotniskowego wylotowego. Zajęcia wzbogacone są o szereg zajęć praktycznych, jak powitanie w autokarze i symulację spotkania informacyjnego, a także kwestie dotyczące np. zaginięcia czy zniszczenia bagażu, procedury ubezpieczeniowej czy przepisów konsularnych. Absolwenci szkolenia mają szansę na staż lub zatrudnienie w nadchodzącym sezonie na jednym z ponad 30 kierunków wakacyjnych z oferty Rainbow Tours S.A.

A to już wiesz?  Emirates odnotowują zyski w pierwszym półroczu

Akademia Animatorów, to kurs przeznaczony dla osób kochających dzieci, uwielbiających aktywność, żywiołowych, uśmiechniętych i chcących przeżyć przygodę swojego życia. Dwudniowe szkolenie to gry, zabawy, tańce animacyjne, a do tego odpowiednie przygotowanie merytoryczne do opieki nad najmłodszymi turystami. Ważnym aspektem szkolenia jest blok dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej dzieciom. 16 godzin nauki przez zabawę ? tak najkrócej można opisać to, co dzieje się podczas szkoleń animacyjnych w Akademii Rainbow Tours. Absolwenci zapraszani są na casting, a następie wybrane osoby Rainbow Tours S.A. zabiera na bezpłatne szkolenie uzupełniające za granicę, aby najlepszym zaproponować pracę w Figloklubach w nadchodzącym sezonie letnim.

< 233133" >

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy